Muzejní noc na Bělišti

muzejní­ noc-2015_A4

22. května 2015
18.00 – 23.00 hodin
 
Oheň a světlo bylo téma letošní Muzejní noci na Bělišti.
foto Petr Červa
 


 

Perníkářská muzejní noc na Bělišti

muzejni noc

Letošní Muzejní noc se nesla v duchu perníkářství a perníků.
Zobrazit více informací »

Please The Trees na Bělišti

V sobotu 24. května 2014 zahrála na Bělišti skupina Please The Trees.
Zobrazit více informací »

Letní sklářská dílna 2013

Železnobrodská střední uměleckoprůmyslová škola sklářská přivítala již podruhé několik výtvarníků, designérů a uměleckých sklářských řemeslníků na druhém pokračování sympozia, jehož jmenovatelem je společné téma „prostřený stůl“. Za značné pozornosti studentů a pedagogů se v prvním zářijovém týdnu uskutečnilo tvůrčí setkání v podobě třídenního vzorování u školní sklářské pece Hedvika.

Zobrazit více informací »

Velikonoční jarmark na Bělišti 2013

Pozvanka - Jarmark 2013

Týden před Velikonocemi proběhl v národopisné expozici na Bělišti tradiční Velikonoční jarmark, na který zavítalo téměř 900 návštěvníků. Návštěvníci si mohli vybrat z velkého množství velikonočního zboží. Ke koupi byly jarní dekorace, kraslice, pomlázky, řehtačky, perníčky i výrobky z dílny Sdružení zdravotně postižených.
Zobrazit více informací »

LSD – Letní sklářská dílna 2012

Sramkova01

Letní sklářská dílna 2012 v Železném Brodě

Mezi Glass Symposium Vysočina 2012, pořádané ve dnech 20. – 26. května ve sklářské huti Jaroslava Svobody v Karlově u Žďáru nad Sázavou a říjnové XI. Mezinárodní sklářské sympozium v Novém Boru se v polovině září vtěsnalo ještě jedno sklářské sympozium, a sice Letní sklářská dílna 2012 – Prostřený stůl očima sklářských výtvarníků a rukama sklářských řemeslníků v Železném Brodě.

Zobrazit více informací »

Vánoční trhy na Bělišti 2012

Vanocni trhy 2012

Začátek adventu 2012 byl ve znamení opravdové zimy. Vánoční trhy na Bělišti začínaly pátého prosince v bělostném a třpitivém hávu, protože nejenom sněžilo, ale také mrzlo až praštělo. Roubené stavení vítalo návštěvníky vůní jehličí, chvojí, ale také vůní tradičního Bělišťáku a jiných pamlsků.
Zobrazit více informací »

II. Muzejní noc

Muzejni noc 2012-plakat-A5-web

V rámci celorepublikového festivalu proběhl v Městském muzeum v národopisné expozici na Běliští II. ročník Muzejní noci. V pátek 1. června zůstala národopisná expozice otevřena do pozdních nočních hodin. Návštěvníci muzea tento večer nebyli pouhými tichými pozorovateli krásných předmětů z časů našich předků, ale měli příležitost se aktivně zapojit do činností, které kdysi byly přirozenou součástí života na vesnici. Malí i velcí si vyzkoušeli použití kuchyňského nářadí a náčiní, které už z dnešních domácností vymizelo.
Zobrazit více informací »