Víkend Křišťálového údolí 26. a 27. října 2019

V rámci Víkendu křišťálového údolí ve dnech 26. a 27. října bude otevřena i naše sklářská expozice na náměstí od 9 do 17 hodin. V sobotu i v neděli se můžete těšit na komentované prohlídky vždy v 10.00, 12.00 a 14.00. Více informací o Křišťálovém údolí naleznete zde .

Křišťálové údolí propojuje sklářské, bižuterní a šperkařské firmy v Libereckém kraji. Můžeme se tu seznámit s tradiční výrobou od lustrů, přes vánoční ozdoby, skleničky, šperky až po tavené plastiky v muzeích, živých dílnách, sklárnách, ateliérech i školách.

V kraji se sklo a šperky vyrábějí už po několik staletí. Živá současnost téhle tradice je ale nejen v nádherných výrobcích, obdivovat můžete i samotný proces výroby, která se mnohde příliš neliší od té před sto lety. Je to strhující a jedinečný zážitek.

Vítejte v Křišťálovém údolí – výjimečném sklářském a šperkařském kraji na severu Čech. Pro veřejnost tu bude otevřeno mnoho desítek firem, muzeí i škol!